LPG – ekologické a ekonomické palivo

Nabízíme přestavby motorů na spalování LPG zařízením nejvyšší kvality.
Provoz vozidla na LPG Vás bude při současné ceně paliv stát přibližně o 50% méně než nyní. Litr LPG stojí o polovinu méně než benzín nebo nafta a spotřeba LPG se pouze zanedbatelně zvýší podle typu motoru o max. 5-15%.

Nižší emise při provozu na LPG

Emise automobilu se také výrazně sníží, vozidlo poháněné LPG produkuje pouze desetinu zplodin oproti naftovému motoru – šetříte životní prostředí.

LPG, ekonomika a ekologie

Motor při pohonu na LPG, které má vyšší oktanové číslo (100) než Benzín běží zřetelně tišeji, klidněji a výkon motoru se nezmění. Provoz na benzín zůstává po montáži zcela zachován a tlačítkem umístěným v dosahu řidiče, lze kdykoliv změnit druh paliva i během jízdy.
V motoru spalujícím LPG se netvoří karbonové usazeniny a tím se prodlužuje životnost olejové náplně. Je také prokázána delší životnost motoru a menší mechanické opotřebení kromě výfukových ventilů
Nezanedbatelný je i dvojnásobný dojezd automobilu bez tankování po montáži zařízení, plná LPG a benzínová nádrž zdvojnásobí dojezd vozidla. V ČR a samozřejmě i všude v Evropě je dostatečně rozšířená sít čerpacích stanic LPG s obsluhou.

Návratnost investice

Návratnost investice do přestavby trvá obvykle po dobu ujetí tolika kilometrů, kolik Vás stála přestavba. Platí tedy pravidlo, že čím více jezdíte, tím rychleji se zaplatí přestavba na LPG. V současné době není problém financovat přestavbu na LPG formou leasingu. Potom je návratnost ještě výhodnější, neboť leasingové splátky vlastně financujete úsporou nákladů na pohonné hmoty.

LPG, ekologie